statystyki
chignahuapan
Arka-Facebook Arka-Instagram Arka-Twitter Arka-YouTube Arka-TikTok Arka LinkedIn NO10 Nocny Bieg Świętojański Stowarzyszenie Inicjatywa Arka

Aktualności

img

29.10.2012

Różne oblicza wygranych juniorów

Kolejne komplety punktów zdobyte przez naszych juniorów. Jednak oblicza obu wygranych były diametralnie różne. Juniorzy młodsi w derbach Arki minimalnie pokonali SI Arkę. Za to juniorzy starsi rozgromili Bytovię. Nie było to jednak najwyższe zwycięstwo podopiecznych Krzysztofa Janczaka w tym sezonie. W 7. kolejce pokonali w Kościerzynie Kaszubię aż 14:0.  Po weekendowej kolejce sytuacja naszych drużyn w tabeli nie uległa zmianie, młodsi pozostali liderem, a starsi gonią prowadzącą Lechię.

10. kolejka Pomorskiej Ligi Juniorów Starszych

Arka Gdynia - Bytovia Bytów 13 :1 (4:1)

Bramki: Fierka 7', 69', 72', 82', Wardziński 9', J.Bartlewski 27', 29', Patelczyk 52', 77', Zenik 64', 80', Dampc 74', Molęda 89' - ??? 42'

Arka Gdynia: Kamola (70' Skulich), Kowalczyk (73' Malinowski), Marcjanik, Zambrowski (84' Miotk), Dampc, Nalepa, Kreft (46' Patelczyk), Zenik, J.Bartlewski, Wardziński (70' Molęda), Fierka.

W sobotnie popołudnie  juniorzy starsi Arki bardzo wysoko pokonali rówieśników z Bytowa. W cały mecz drużyna Arki miała ogromną przewagę. Szybko strzelone bramki (7 i 9 minuta) spowodowały, że żółto-niebiescy zbytnio się rozluźnili. Efektem tego było dużo niepotrzebnych indywidualnch strat i brak kreatywności w ofensywie. Pomiędzy 27 a 29 minutą spotkania arkowcy zdobyli dwie bramki i wtedy już stało się jasne, że mecz zakończy się wysoką wygraną gdynian. Jedynym zagrożeniem jakie tworzyli sobie zawodnicy Bytovii były rzuty rożne. Po jednym z nich, w końcówce pierwszej połowy bytowianie zdobyli honorowego gola. W drugiej połowie, po męskiej rozmowie w szatni, na boisku dominował już tylko zespół Arki, który tworząc sobie liczne sytuacje bramkowe wykorzystał ich aż dziewięć.

Tabela i wyniki

10. kolejka Pomorskiej Ligi Juniorów Młodszych

Arka Gdynia - SI Arka Gdynia 1:0 (0:0)

Bramki:  Gałecki 68'

Arka:  Szuciło, Godula, Szur, Mazurczak, Lisowski, Gałecki, P.Tomczak (73' Tobiaski), Nowakowski (41' Nowocień), D.Tomczak  (70' S.Bartlewski ), Skrzypczak (41' Patok), Koziara (75' Kupczyk).

Żółto-niebieskie derby jak zwykle wyzwoliły dodatkowe pokłady energii u obu zespołów. Przez cały mecz ogromną przewage miała starsza drużyna Arki.  Ekipa "gości" ograniczyła się do obrony w okolicach własnego pola karnego i przeszkadzania w konstruowaniu naszych akcji ofensywnych. Było to pewnym zaskoczeniem, biorąc pod uwagę wyniki osiągane przez zespół SI Arka Gdynia i ich miejsce w tabeli. Jedyna bramka padła po rzucie wolnym wykonywanym  przez Michała Gałeckiego. Piłka odbiła się jeszcze od bramkarza SI Arki. Dodatkowo dwukrotnie piłka zatrzymywała się na poprzecce po uderzeniach Macieja Koziary i Kacpra Nowocienia. Zdaniem trenera Artura Górskiego sędzia nie uznał prawidłowo zdobytej bramki przez Michała Gałeckiego i nie odgwizdał ewidentnego rzutu karnego na faulu na Maćku Koziarze.