statystyki
chignahuapan
Arka-Facebook Arka-Instagram Arka-Twitter Arka-YouTube Arka-TikTok Arka LinkedIn NO10 Nocny Bieg Świętojański Stowarzyszenie Inicjatywa Arka

Aktualności

img

30.09.2024

Grała młodzież: Wygrana juniorów młodszych

Cenne zwycięstwo dające awans w tabeli odnieśli nasi juniorzy młodsi. Juniorzy starsi z wyjazdu do Zabrza przywieźli jeden punkt, natomiast po raz pierwszy punkty stracił nasz drugi zespół, którego zwycięski marsz został zatrzymany w 8 kolejce.

5. liga Pomorska - grupa Gdańsk I  – 8. kolejka

Sokół Bożepole Wielkie - Arka II Gdynia 1:1 (0:0)

Bramki: 48’ - Jurkiewicz 85'

Arka II: Semmerling - Bień (70' Gnabasik), Szwajcer, Mandziuk (80’ Kozłowski ), Górecki - Jakubczyk (70' Piasecki) Gozdecki (65' Kowalski),  Łyszkiewicz -Dustet, Jurkiewicz, Ratajczyk - Pikulik (80' Stenka)

Trener Łukasz Kowalski:

Pierwsza strata punktów z doświadczoną drużyną, w której grało kilku wychowanków Arki i zawodników grających wcześniej na  poziomie 2 i 3 ligi. Prowadziliśmy grę, natomiast z trudnością przychodziły nam sytuacje bramkowe. Druga połowa zaczęła się najgorzej jak mogła, bo w zamieszaniu po rzucie wolnym straciliśmy bramkę. Dążyliśmy do wyrównania i udało się to 5 minut przed końcem, po świetnej indywidualnej akcji Jurkiewicza. W samej końcówce mieliśmy jeszcze piłkę meczową. W jednej akcji mieliśmy właściwie trzy sytuacje... W ostatniej dobitce zawodnik gospodarzy zaasekurował bramkarza i został trafiony przez naszego napastnika na linii bramkowej w głowę z 5 metrów... Szkoda, ale tym razem doceniamy punkt.

Centralna Liga Juniorów U19 –  8. kolejka

Górnik Zabrze - Arka Gdynia U19  0:0

Arka U19: Derc - Wiśniewski, Dubiela, Wereszczak, Zacharewicz (78' Kozoduj), Walczak (69' Zakrzewski), Gohlike, Piotrowski (85' Niklasiński), Laszczyk (85' Klockowski), Kotow (56' Małkowski), Sawicki

żółta kartka: Bełz

TABELA

Trener Przemysław Pek pełniący w tym meczu obowiązki I trenera:

Mecz w Zabrzu był najcięższym pod względem fizycznym, jaki do tej pory rozegraliśmy. Przeciwnicy postawili twarde warunki gry, a nasi zawodnicy zostawili sporo zdrowia, by do Gdyni przywieźć ten punkt, który z przebiegu meczu należy szanować. Pierwsza połowa była otwarta, każda ze stron miała swoje sytuacje, które mogły zakończyć się zdobyciem bramki. W drugiej połowie to Górnik mocniej ruszył, atakując nas głównie bocznymi sektorami. Nasza cała linia defensywna wspomagana bramkarzem mądrze odpierała ataki i pomimo sporej ilości strzałów Górnika wracamy do Gdyni z pierwszym "0" z tyłu w tym sezonie. My ustawiliśmy się nieco niżej i czekaliśmy na swoje szanse w postaci kontrataków, które przy nieco lepszych rozwiązaniach mogły zakończyć się golem.

Centralna Liga Juniorów U17 – 8. kolejka

Arka Gdynia U17 - Stolem Gniewino 3:2 (3:1)

Bramki: Kaj 11',  Szymczak 15',  Supiński 29' -  8', 51'

Arka U17: Krzebietke - Szymczak, Naczk, Kowalski, Kaj, Kamiński (60' Ziółkowski), Żabiński, Supiński (75' Rawlik), Dębski (60' Czernowałow), Urbański (85' Zaremba), Pionk (75' Jarnot)

TABELA

Trener Krzysztof Janczak:

Od początku posiadaliśmy przewagę, ale to goście po rzucie rożnym zdobyli bramkę. Szybko jednak się pozbieraliśmy i odrobiliśmy stratę z nawiązką. Kaj zdobył bramkę na 1:1 z rzutu wolnego, na  2:1 Szymczak strzałem z dystansu, a naszą serię zakończył strzałem głową Supiński. W drugiej połowie rywale zdobyli bramkę kontaktową bramkę z rzutu wolnego. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i zdobyliśmy cenne 3 punkty.