statystyki
chignahuapan
Arka-Facebook Arka-Instagram Arka-Twitter Arka-YouTube Arka-TikTok Arka LinkedIn NO10 Nocny Bieg Świętojański Stowarzyszenie Inicjatywa Arka

Aktualności

img

16.09.2024

Grała młodzież: Blisko kompletu

Blisko kompletu zwycięstw były nasze drużyny w mijający weekend ligowy. Zabrakło do tego niewiele. W samej końcówce wygrana wymknęła się naszym juniorom młodszym, którzy dwukrotnie prowadzili z Miedzią, ale ostatecznie zremisowali 3:3. Pierwszą wygraną w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów w tym sezonie, zanotowali na wyjeździe w Szczecinie nasi juniorzy starsi. Kolejne zwycięstwo  natomiast odniósł drugi zespół i z kompletem punktów prowadzi w swojej grupie.

5. liga Pomorska - grupa Gdańsk I  – 6. kolejka

Start Mrzezino - Arka II Gdynia 1:5 (1:0)

Bramki: 18' - Górecki 55', Pikul 3 (59', 68', 76'), Bień 87'

Arka II: Semmerling - Mandziuk (46' Bień), Górecki, Azacki,  Zacharewicz -  da Silva, Adrian Łyszkiewicz-Dustet (46' Gohlike), Gozdecki - Jakubczyk (46' Pikulik), Ratajczyk (75' Kowalski), Jurkiewicz (75' Kozłowski)

Trener Łukasz Kowalski:

Pierwsza połowa do zapomnienia,  szczególnie w ataku... Start zrobił dwa wypady i raz trafił w słupek, a po rzucie rożnym zdobył bramkę. W przerwie dokonałem trzech zmian i też to małe przemeblowanie składu dało nam aż pięć bramek i ostatecznie pewne zwycięstwo. Rywale nie stworzyli też już sobie żadnej sytuacji. Górecki zdobył bramkę i zaliczył 3 asysty, co warto odnotować.

Centralna Liga Juniorów U19 –  6. kolejka

Pogoń Szczecin - Arka Gdynia U19  1:3 (0:1)

Bramki: 72' k - Laszczyk 29' k, Walczak - 2 (75', 90'+3')

Arka U19: Derc - Wiśniewski, Kozoduj, Wereszczak, Elwart (87' Dubiela), Kaczmarek, Piotrowski (75' Klockowski), Wyszomierski (60' Artur Łyszkiewicz-Dustet), Laszczyk (90' Śmigielski), Kotow (65' Walczak), Sawicki (80' Niklasiński)

żółte kartki: Wyszomierski, Piotrowski

TABELA

Trener Robert Wilczyński:

Długo czekaliśmy na to zwycięstwo, wreszcie zagrała skuteczność i koncentracja w defensywie.  Z pewnością będzie milej się trenowało przez najbliższy tydzień. Chcemy zrobić serię zwycięstw i opuścić dolne rejony tabeli.  Najbliższa okazja już w sobotę z wymagającą i nieobliczalną Odrą Opole.

Centralna Liga Juniorów U17 – 6. kolejka

Arka Gdynia U17 - Miedź Legnica 3:3 (2:0)

Bramki:  Superson 41', Pietrak 45', Strugała 56' -  49', 55', 88'

Arka U17: Siedlecki - Kaj, Kowalski, Naczk, Żabiński (60' Ziółkowski), Urbański, Strugała (66' Supiński), Pietrak, Superson (60' Jarnot), Pionk (70' Dębski)

TABELA

Trener Krzysztof Janczak:

Byliśmy blisko zdobycia cennego kompletu punktów. Niestety nie dowieźliśmy wygranej do końca. Po pierwszej połowie prowadziliśmy dwoma bramkami po strzale głową Supersona i uderzeniu z dystansu Pietraka. Źle weszliśmy w drugą połowę i goście szybko odrobili straty. Gdy błyskawicznie odzyskaliśmy prowadzenie po bramce Strugały bezpośrednio z rzutu rożnego, wydawało się, że jednak nam przypadnie wygrana. Niestety ambitnie grający zawodnicy z Legnicy tuż przed końcem po rzucie wolnym doprowadzili do wyrównania.