statystyki
chignahuapan
Arka-Facebook Arka-Instagram Arka-Twitter Arka-YouTube Arka-TikTok Arka LinkedIn NO10 Nocny Bieg Świętojański Stowarzyszenie Inicjatywa Arka

Aktualności

img

22.11.2021

Trzecia edycja 3x3 Gdynia zbliża się wielkimi krokami

Niespełna pół roku zostało do rozpoczęcia zapisów do największego turnieju koszykówki ulicznej w Trójmieście. 3x3 Gdynia, bo o tym turnieju mowa, przebojem wdarło się w kalendarz imprez sportowych organizowanych przez Gdyńskie Centrum Sportu, udowadniając, że to właśnie uliczny basket, jest jedną z najbardziej popularnych dyscyplin sportu w naszym mieście.

W zawodach wystartować będą mogli koszykarze praktycznie z wszystkich kategorii wiekowych. W bieżącym roku mogliśmy kibicować najmłodszym koszykarzom z kategorii U11 oraz zawodowcom, którzy swoje umiejętności prezentują na ogólnopolskich parkietach – mówi zastępca dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu Paweł Brutel.

Turniej odbędzie się w czerwcu i warto sobie już teraz zapisać ten termin w swoim kalendarzu. Liczba miejsc, podobnie jak w ubiegłych latach, będzie ograniczona.

W tegorocznej rywalizacji w szranki stanęło 120 drużyn, a aż 40 z nich uczestniczyło w męskiej kategorii Open. Zwycięzcami turnieju głównego został zespół Fahrenheit Universities Gdańsk,  wśród pań triumfowała biało-czerwona kadra występująca pod szyldem Team Polska 1.

W imprezie udział wzięła także nasza reprezentacja Polski panów, która w znakomitym stylu wywalczyła awans do Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Kadra trenera Piotra Rynkiela pod nazwą Team Poland zagrała w składzie: Szymon Rduch, Paweł Pawłowski, Michael Hicks, Przemysław Zamojski.

– Tegoroczny turniej był jednym z lepszych w historii polskiej koszykówki 3x3. Myślę, że w przyszłym roku nad morze ponownie zjedzie się czołówka polskiej koszykówki ulicznej, a nasz turniej na stałe wpisze się w kalendarz nie tylko polskiego streetballa –  wspomina Brutel.Do zobaczenia w czerwcu!