statystyki
chignahuapan
Arka-Facebook Arka-Instagram Arka-Twitter Arka-YouTube Arka-TikTok Arka LinkedIn NO10 Nocny Bieg Świętojański Stowarzyszenie Inicjatywa Arka

Aktualności

img

23.08.2014

Efektowna wygrana rezerw na wyjeździe! Arka II współliderem tabeli! Relacja.

Po  chwilowym "odpoczynku" od strzelania bramek, jakim był bezbramkowy remis z rezerwami Lechii, w kolejnym występie podopieczni Grzegorza Witta ponownie pokazali skuteczność i pokonali na wyjeździe Astrę Ustronie Morskie 4:2 (2:1). Po tej kolejce nasze rezerwy są współliderem tabeli!

3 kolejka 3 ligi

Astra Ustroń Morski - Arka II Gdynia 2:4 (1:2)

Bramki: da Silva 16', Stolc 26', Szubert 80', Patok 84' - 37', 50'

Arka II: Kędra - Brzuzy, Wojcinowicz, Szur, Stolc -  Wardziński (85' Bach), Mosiejko, Koziara (75' Sztandar), Kusiak (88' Tomczak) - da Silva (75' Patok), Szubert

żółta kartka: Szubert

Nasze rezerwy wygrały 4:2, ale dopiero w samej końcówce bramkami podkreśliły swoją dobrą grę  i przewagę w tym meczu.

O tym , że nie było łatwo świadczy fakt, że już w 14 minucie gospodarze mogli zdobyć bramkę z rzutu karnego, podyktowanego po przypadkowej ręce Przemka Stolca. Świetnie spisał się Dawid Kędra , który wyczuł intencje strzelca . Już dwie minuty później nasz zespół objął prowadzenie. Bramkę zdobył grający po raz pierwszy od marca,  po przerwie spowodowanej kontuzją Marcus da Silva. Brazylijczyk  zdecydował się na uderzenie z dystansu, piłka przed bramkarzem jeszcze skozłowała i wpadła do siatki.

Pod koniec drugiego kwadransa za wcześniejszą rękę w polu karnym Arki zrehabilitował się Przemek Stolc.  Wstrzelił mocno piłkę w pole karne, a ta po rykoszecie wpadła do siatki.

Wydawało się, że nasz zespól spokojnie będzie kontrolował pojedynek. Jednak jeszcze do przerwy gospodarze zdobyli kontaktową bramkę .  Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego  Dawid Kędra wypiąstkował piłkę, tak jednak wróciła ponownie w pole karne Arki, a tam zawodnik gospodarzy wykorzystał złe ustawienie naszych zawodników i wpakował piłkę do siatki.

5 minut po wznowieniu gry po przerwie  piłkę dalekim wrzutem z autu wprowadził zawodnik Astry.  Ta trafiła w pole karne Arki , a gapiostwo  i brak krycia wykorzystał zawodnik gospodarzy , który głową skierował piłkę do siatki żółto-niebieskich.

Losy meczu rozstrzygnęły się dopiero w ostatnich 10 minutach gry.  W 80 min. Paweł Brzuzy  z rzutu wolnego w okolicach 35 metra od bramki Astry  dośrodkował w pole karne, a tam świetnie znalazł się Michał Szubert i głową odzyskał dla naszych rezerw prowadzenie.

Najładniejsza była jednak czwarta bramka , pieczętująca wygraną zespołu Grzegorza Witta.  Z rzutu rożnego dośrodkował Jacek Kusiak, który także rozegrał pierwsze spotkanie po przyjściu do Arki i leczeniu urazu, a piłkę głową bez szans na obronę  skierował do bramki Filip Patok.

Dzięki tej wygranej nasze rezerwy po 3 kolejkach znalazły się na samej górze ligowej tabeli grupy pomorsko-zachodniopomorskiej. Cieszą także bramki i gra tych zawodników , którzy wrócili do gry po okresie rehabilitacji i wkrótce mogą stać się takze ważnymi ogniwami pierwszej drużyny.