Aktualności

img

04.08.2013

Statystyka meczu Arka - GKS Tychy.

Arka odniosła swoje 299 zwycięstwo w rozgrywkach na szczeblu zaplecza Ekstraklasy. Ta wygrana jest bardzo efektowna i nasi zawodnicy zapracowali na nią w "pocie czoła" przez 94 minuty.

Statystyka na podstawie relacji w Orange Sport "nie kłamie". Arka strzeliła 3 bramki, oddała ponad dwa razy wiecej strzałów. Goście oddali 1 celny strzał, a w najlepszej sytuacji pod koniec pierwszej połowy Paweł Smółka strzelił obok słupka bramki Michała Szromnika. Ten z kolei ma już swój drugi ligowy mecz bez straty gola, co doliczając mecz pucharowy daje 185 minut bez strat. Oby tak dalej!

Bramkę dla Arki zdobył Arkadiusz Aleksander i to dla niego gol nr 5 w żółto-niebieskich barwach, ale po 9 latach więc cieszy podwójnie. Drugą bramkę i chyba najładniejszą w meczu, w barwach Arki zodbył Michał Rzuchowski. Nowy licznik bramkowy otworzył wicekról strzelców z ub. sezonu Marcus da Silva.