statystyki
chignahuapan
Arka-Facebook Arka-Instagram Arka-Twitter Arka-YouTube Arka-TikTok Arka LinkedIn NO10 Nocny Bieg Świętojański Stowarzyszenie Inicjatywa Arka

Aktualności

img

12.05.2013

Warta przerwała serię młodych "Arkowców".

Niestety nie udało się naszym młodym zawodnikom przedłużyc zwycięskich serii. Juniorzy Warty okazali się wymagającymi rywalami i pozwolili gdynianom na wywiezienie z Poznania tylko jednego punktu. Remis juniorów starszych nie wpłynął negatywnie na ich pozycję w tabeli. Za to przegrana juniorów młodszych jak najbardziej, bo oznacza ona praktycznie utratę szans na awans do finałów mistrzostw Polski.

Liga Makroregionalna Juniorów Starszych - grupa pólnocno-zachodnia - 9. kolejka:

Warta Poznań - Arka Gdynia 2:2 (1:1)

Bramki: Magdziarz 22', Ciupa 57' - S.Bartlewski 30', Stolc 80' (k)

Arka: Kamola, Sulewski (80’ Kowalczyk), R.Robakowski, Marcjanik, Stolc, Matys, Szulc (65’ Jankowski), Nalepa, S.Bartlewski, Wojowski, Wardziński (58’ D.Patelczyk).

Żółte kartki:  R.Robakowski, S.Bartlewski, Stolc, Wojowski

Połowiczne udał się juniorom starszym mecz na wyjeździe z Wartą Poznań. Remis 2:2 przerwał passę 7 zwycięstw. Pomimo przewagi Arki od początku meczu to gospodarze zdobyli prowadzenie w 22 minucie. Arka szybko odpowiedziała, po bardzo ładnej akcji lewą stroną w sytuacji sam na sam znalazł się Sebastian Bartlewski i doprowadził do remisu. Arkowcy dłużej i składniej utrzmywali się przy piłce stwarzając sobie sytuacje, ale brakowało dokładności pod bramką rywali. Warta stwarzała największe zagrożenie po stałych fragmentach gry. Niestety w 57 minucie gdynianie popełnili drugi błąd w defensywie i w efekcie stracili drugiego gola. Żółto-niebiescy ambitnie dążyli do zmiany wyniku, co przyniosło efekt dziesięć minut przed końcem spotkania. W polu karnym faulowany był Michał Nalepa, a karnego skutecznie wykorzystał Przemysław Stolc.

Tabela i wyniki juniorów starszych

Warta Poznań - Arka Gdynia 2:0 (0:0)

Bramki: Marciniak 56', Burzyński 63'

Arka: Szuciło, Godula, Lisowski, Szur, Nowakowski (Borski), P.Tomczak (Nowocień), Tobiaski (Niciński), Bach, Koziara (Jankowski), Kupczyk  (Kreft), Patok (D.Tomczak).

Po bardzo dobrym spotkaniu w poprzednim tygodniu z Lechią Gdańsk, nasza młodzież z dużymi nadziejami jechała do Poznania na mecz z Wartą. Żeby myśleć o zajęciu pierwszego miejsca gwarantującego awans do dalszej fazy rozgrywewk zespół Arki musiał to spotkanie wygrać. Niestety nasza drużyna zaprezentowała się słabo, szczególnie w drugiej połowie, nie podejmując "walki" z dobrze zorganizowanym taktycznie zespołem gospodarzy. Pierwszą bramkę Zieloni zdobyli w 56 minucie, po stracie w środku pola piłki przez Kacpra Nowocienia zespół Warty wyprowadził szybką kontrę zakończoną celnym strzałem. Drugi gol wpadł osiem minut później, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego niepilnowany w polu karnym najniższy zawodnik gospodarzy strzelił bramkę głową. Drużyna poznańska do końca kontrolowała przebieg spotkania i wygrała zasłużenie, będąc zespołem zdecydowanie lepszym w przekroju całego spotkania.